Direksiyon dersi eğitimi aday sürücüler ya da yeterince tecrübesi olmayan sürücülere temel sürücülük bilgilerinin verilmesi ve yeteneklerinin kazandırılması amacını taşır. Bunun dışında tecrübeli sürücüler için de ileri sürüş teknikleri eğitimleri bulunmaktadır. Direksiyon dersleri pendikte sürücü adayının talep ettiği saatlerde gündüz ya da akşam olmak üzere verilmektedir. Düz ya da otomatik vites arabalarla yapılan eğitimlerle daha önce hiç sürüş tecrübesi olmayan kişilerin dahi yeterli ve iyi bir sürücü olması sağlanmaktadır.

Direksiyon dersleri uzman direksiyon eğitmenleri tarafından verilir. Aracı kullanırken yanında direksiyon eğitmeniniz olduğundan sizi yönlendirecek ve hatalı durumlarda bilgilendirecektir. Ayrıca bir sürücünün bilmesi gereken tüm temel kuralları öğretecektir. Tecrübesiz sürücüler direksiyon dersi alırken endişe duyabilmektedirler, fakat bu yersizdir. Zaten ilk ders yoğun bir trafik içinde yapılmamaktadır. Trafiğe çıkıldığında sürücü yeterli tecrübe ve bilgiye sahiptir, ayrıca yanında bulunan eğitmen her tür olumsuz durumda müdahale etme ve sorunu çözme yeteneğine sahiptir.

direksiyon dersleri pendikte

direksiyon dersleri pendikte

 Direksiyon Eğitimi Hakkında

 Direksiyon dersleri pendikte eğitim veren kuruma ait araçlar ya da kişinin kendi aracı ile verilebilir. Eğitimler genellikle kursun belirlediği sabit bir yerden başlar ve burada biter, bununla birlikte kişinin talebi doğrultusunda başka bir yerden de eğitimin başlaması sağlanabilir.

Direksiyon eğitimi almak için eğitim veren kuruluştan randevu almanız gerekmektedir. Eğer kurum için de belirttiğiniz gün ve saat uygunsa talebiniz onaylanır ve belirttiğiniz saatte derse gelirsiniz. İlk kez ders alacaksanız kursun aracı ile ders almanız gerekmektedir. Ehliyeti ve kendi aracı olan kişiler de sürücülük kabiliyetlerini geliştirmek için direksiyon dersi talep edebilirler.

 İyi Bir Sürücü Olmak

İyi bir sürücünün uyması gereken bazı temel prensipler bulunmaktadır. Direksiyon dersleri pendikte eğitimlerinde başarılı bir sürücünün sahip olması gereken özelliklerin tümü öğretilir.

İyi bir sürücü emniyet kemerini mutlaka kullanmalıdır. Emniyet kemeri kazalarda hayat kurtarır. Araçtaki diğer kişilerin de emniyet kemeri kullanmasını sağlamalıdır. İyi bir sürücünün belirlenen hız limitlerine ve takip mesafesine uyması gerekir. Araç hareket etmeden önce dikiz aynalarını ve koltuğunu ayarlamalı, aracın lastiklerini hareket etmeden kontrol etmelidir. Trafik işaretlerine ve trafik ışıklarına mutlaka uymalıdır. Yoldaki diğer sürücü ve yayalara saygılı olmalıdır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pendik Özel Direksiyon Dersi

Bazı il ve ilçelerde olduğu gibi Pendik direksiyon eğitimi alan yüzlerce kişi, hatta binlerce olan eski araç kullanıcılar, bugün İstanbul veya daha yoğun yerlerde Pendik direksiyon eğitimi sayesinde korkularını yenip keyifli sürüşlerini gerçekleştiriyorlar. Hem karşınızdakinin hem de kendiniz için mal ve can güvenliğinden dolayı Pendik özel direksiyon dersinden yararlanmanız oldukça yararlı olacaktır, hemen başvurun.

Bize Ulaşın

Adres: Temel Sürüş ve Güvenli Sürüş Eğitimi

Telefon: 0555 000 00 15

E-Posta: bilgi@pendikdireksiyondersi.net

Web: https://www.pendikdireksiyondersi.net