Direksiyon eğitimleri ile daha önce araç kullanma tecrübesi olmayan adayların sıfırdan başlayarak araç kullanmayı öğrenmesi ya da önceden sürücülük tecrübesi bulunan fakat trafiğe çıkmaya cesaret edemeyen kişilerin eğitmen ile birlikte akan trafikte sürücülük konusunda güven kazanması amaçlanır.

Sürücü kurslarında trafik, motor ve ilk yardım dersleri verilmektedir. Trafik dersinde trafiğe çıkacak sürücünün teoride bilmesi gereken her şey öğretilmektedir fakat iyi bir sürücü olmak için adayın gerçek trafik koşullarında da sürücülük yeteneklerini kazanması ve test etmesi gereklidir. Direksiyon dersleri pendik eğitimleri ile sürücü dikkatli ve güvenli bir şekilde araç kullanmayı öğrenecektir.

 Direksiyon Dersi İçeriği

 Direksiyon dersleri pendik eğitim içeriğinde sürücü adaylarının güvenli bir şekilde araç kullanabilmesi için aşağıdaki eğitimler verilmektedir:

Araba kullanmaya hazırlık: Koltuğun ayarlanması, emniyet kemerinin takılması, aynaların ayarlanması

 • Arabanın çalıştırılması ve kalkış yapılması
 • Vites değiştirme
 • Arabanın park edilmesi
 • Eğimli yolda kalkış yapmak
 • Arabanın durdurulması
 • Direksiyon tutuşu
 • Şerit değiştirme
 • Kavşaklarda ve dönel kavşaklarda araç kullanma
 • Trafik ışıklarına uygun araç kullanma
 • Trafik levhalarına uygun araç kullanma
 • Direksiyon dersleri pendik

  Direksiyon dersleri pendik

 Direksiyon Dersi Almanın Faydaları

Aday sürücülerin araç kullanmayı öğrenmek ve ehliyet sahibi olmak için mutlaka direksiyon dersi alması gerekmektedir. Direksiyon dersinde bir aracın güvenli bir şekilde nasıl kullanılacağı, araç kullanırken sürücünün dikkat etmesi gereken hususlar ve uyması gereken kurallar, trafikte nasıl hareket etmesi gerektiği öğretilmektedir.

Direksiyon dersi ehliyet ve araç sahibi olduğu halde trafiğe çıkmak için kendini yeterli görmeyen sürücüler için de  uygundur. Sürücülerin çekinme sebebi tecrübe eksikliğidir. Direksiyon dersleri pendik ile uzman direksiyon eğitmeni eşliğinde şoförün sürüş tecrübesi kazanması sağlanır. Direksiyon eğitmeni kişiyi yönlendirir ve trafikte yaptığı hataları ve nasıl düzelteceğini sürücüye söyler.

Direksiyon dersi düz ya da otomatik vites araçlarla, kurs aracı ya da kişinin kendi aracı ile verilebilmektedir. Burada kişinin talebi dikkate alınır. Kendi aracı ile sürüş dersi almak isteyen kişilerin ilk kez ders alan kişiler olmamaları gerekmektedir. Çünkü kurs araçlarında eğitmenin sürücü adayına müdahale edebileceği teknik donanımlar mevcuttur, fakat şahsi araçlarda bu olanak bulunmamaktadır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pendik Özel Direksiyon Dersi

Bazı il ve ilçelerde olduğu gibi Pendik direksiyon eğitimi alan yüzlerce kişi, hatta binlerce olan eski araç kullanıcılar, bugün İstanbul veya daha yoğun yerlerde Pendik direksiyon eğitimi sayesinde korkularını yenip keyifli sürüşlerini gerçekleştiriyorlar. Hem karşınızdakinin hem de kendiniz için mal ve can güvenliğinden dolayı Pendik özel direksiyon dersinden yararlanmanız oldukça yararlı olacaktır, hemen başvurun.

Bize Ulaşın

Adres: Temel Sürüş ve Güvenli Sürüş Eğitimi

Telefon: 0555 000 00 15

E-Posta: bilgi@pendikdireksiyondersi.net

Web: https://www.pendikdireksiyondersi.net