Direksiyon kursu Pendik’te sürücü kursunun veya sürücü adayının belirlediği parkurlar veya sürücünün alışık olduğu güzergâhlar ile direksiyon çalıştırarak doğru araç kullanımını ve sürüş tekniklerini MEB onaylı uzman eğitmenler yardımıyla öğretmektedir. Kursun deneyimli eğitmenleri tarafından verilen 10 adet ders (paket program dâhilinde) ile sürücü adayı gerçek trafiğe hazırlanmaktadır.

 Ders İçerikleri Nelerdir?

Sürücü kursu ile belirlenecek bir tarihte direksiyon kursu Pendik’te veya yakın güzergâhlarda her güne en az 2 ders alınacak şekilde ayarlanmaktadır.

  • Ders 1-2: Gidiş, dönüş, dur, kalk, şerit değiştirme, trafik adabı öğrenme eğitimidir.
  • Ders 3-4: (virajlı veya eğimli yollar) direksiyon çalışması 2.-3. Vites eğitimidir.
  • Ders 5-6: eğimli yolda dikkat edilmesi gerekenler, direksiyon hâkimiyeti, sollama kuralları, trafik adamına alışma, sokak dönüşleri, otobanda araç kullanımı, park etme eğitimidir.
  • Ders 7-8-9-10: Pendik Kartal, Maltepe, Kadıköy, köprü güzergâhı, 3. 4. Ve 5. Vites araç kullanımına alışma, karşıya geçme, Beşiktaş, Ortaköy, kuzguncuk, Emirgan, İstinye güzergâhında trafik adabıyla tanışma, 2. Köprüden geri dönme, ortalama 80 km mesafe ile tam anlamıyla İstanbul trafiğini tanıma eğitimidir.

Bunlar sürücüyü İstanbul trafiğine alıştırmanın ve hazırlamanın temel adımlarıdır.

direksiyon kursu Pendik’te

direksiyon kursu Pendik’te

 Kursun Sağladığı Direksiyon Eğitimine Gitmeli Miyim?

Kesinlikle kursun sağladığı eğitime sürücü adayı katılmalı, ihtiyaç dâhilinde sürüşünü geliştirmek için ek veya özel ders satın almalıdır. Direksiyon kursu Pendik’te;

  • İstanbul trafiğini yakından tanıma imkânı sağlayacağı için sürücü adayına güven kazandırır, güvenli bir şekilde araç sürülebileceğini öğretir.
  • Aracın yapısını ve donanımlarını öğrenme imkânı da sağlayan dersler ile şoför kalkış, duruş, park etme gibi tüm manevraları uzman ve donanımlı eğitmenden öğrenir ve böylece şehir trafiğinde genel kanıya göre değil aldığı profesyonel sürüş tekniklerine göre hareket eder.
  • Sürücü adayının refleksleri ve direksiyon hâkimiyetine katkıda bulunur
  • Aynı zamanda uzman eğitmen tarafından verilen doğru sürüş tekniklerinin içinde sürücü adayına yakıt tasarrufu için doğru ipuçları da öğretilir.
  • Trafik levhalarını pekiştirmeyi, dış etkenlerden minimum etkilenmeyi öğrenmek için sürücü adayının mutlaka paket programa dâhil olması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pendik Özel Direksiyon Dersi

Bazı il ve ilçelerde olduğu gibi Pendik direksiyon eğitimi alan yüzlerce kişi, hatta binlerce olan eski araç kullanıcılar, bugün İstanbul veya daha yoğun yerlerde Pendik direksiyon eğitimi sayesinde korkularını yenip keyifli sürüşlerini gerçekleştiriyorlar. Hem karşınızdakinin hem de kendiniz için mal ve can güvenliğinden dolayı Pendik özel direksiyon dersinden yararlanmanız oldukça yararlı olacaktır, hemen başvurun.

Bize Ulaşın

Adres: Temel Sürüş ve Güvenli Sürüş Eğitimi

Telefon: 0555 000 00 15

E-Posta: bilgi@pendikdireksiyondersi.net

Web: https://www.pendikdireksiyondersi.net