Direksiyon dersi temelde sürücü kursları tarafından kişilere ilk ehliyet alma sürecinde verilen bir sürüş eğitimidir. Direksiyon dersleri,

 • Koltuk, emniyet kemeri, ayna ayarları uygun şekilde yapmayı,
 • Aracı çalıştırma ve hareket ettirmeyi,
 • Bir km kadar yol sürüşü yapmayı şart koşar.

Neden Özel Direksiyon Dersi Tercih Edilmeli?

Tabii ki bu kadar sınırlı bir sürüş eğitimi ve deneyimi sürücüyü şehir trafiğine ya da şehirlerarası yollara hazırlayamaz. Özellikle de İstanbul trafiği gibi bir karmaşada bu kadar kısa bir eğitimle güvenli şekilde araç sürebilmek mümkün değildir.

Bu durumlar doğal olarak özel direksiyon ders fikrini ortaya çıkarmıştır. Üstelik özel direksiyon dersi Pendik ilçesinde kolaylıkla alınabiliyor artık. Özel direksiyon dersi ehliyeti olan veya ehliyet almaya hazırlanan kişilerin kendi isteği ile uzman eğitmen ve sürücülerden aldığı, trafikte araç kullanmayı, güvenliği riske atmadan araç kullanmaya alışmayı sağlayan eğitimdir. Ehliyeti olmasına rağmen yeterli sürüş deneyimi olmayan kişiler, trafikte araç kullanmaktan çekinen kimseler ve ehliyet sınavında sürüşü bir türlü geçemeyenler özel direksiyon dersi almayı tercih etmektedir.

Ders Almaya Karar Verdikten Sonra

 Özel direksiyon dersi Pendik bölgesinde güvenle ve uygun fiyata, uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Fakat internette benzer reklamlar yapan pek çok şahıs ile firma bulabilir ve doğal olarak kiminle çalışacağınıza veya kime güveneceğinize karar veremeyebilirsiniz. Çalışılacak kişi,

özel direksiyon dersi pendik

özel direksiyon dersi pendik

 • Pek çok referans sunabilen,
 • Profesyonel sürüş eğitmeni belgeleri olan,
 • Yasal eğitmenlik izinleri olan,Birisi olmalıdır. Her ne kadar kurumsal firmalar daha çok güven verse de piyasa da pek çok başarılı bireysel eğitmen de bulunmaktadır. Bu noktadan sonra ise anlaşılan eğitmen ile derslerin kapsamı belirlenmelidir.
 • Trafik kuralları bilgisi
 • Ön teknik ve pratik bilgi
 • Sürüş deneyimi
 • Direksiyon başında hissedilen rahatlık
 • Fiziksel yeterlik

Gibi pek çok nokta bu kapsamı belirlerken etkili olabilir. Ayrıca eğitimi alacak kişinin kullanacağı araç tipi de alınacak eğitimin kapsamını değiştirecektir. Örneğin manuel araçların eğitimi otomatik vitesler ile aynı değildir. Her durumda minimum düzeyde gelen kişiler için 5 ile 8 arası ders temel rahatlık için yeterli olacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pendik Özel Direksiyon Dersi

Bazı il ve ilçelerde olduğu gibi Pendik direksiyon eğitimi alan yüzlerce kişi, hatta binlerce olan eski araç kullanıcılar, bugün İstanbul veya daha yoğun yerlerde Pendik direksiyon eğitimi sayesinde korkularını yenip keyifli sürüşlerini gerçekleştiriyorlar. Hem karşınızdakinin hem de kendiniz için mal ve can güvenliğinden dolayı Pendik özel direksiyon dersinden yararlanmanız oldukça yararlı olacaktır, hemen başvurun.

Bize Ulaşın

Adres: Temel Sürüş ve Güvenli Sürüş Eğitimi

Telefon: 0555 000 00 15

E-Posta: bilgi@pendikdireksiyondersi.net

Web: https://www.pendikdireksiyondersi.net