Özel direksiyon kursu Pendik içerisinde haftanın her günü ikişer saatten alındığında kolaylıkla tamamlanabilecek bir kurstur. Doğal olarak bu süre, eğitimi alan kişinin önceki eğitimleri, sürüş deneyimi, pratik ve teorik bilgisi, direksiyon başındaki kendine güveni gibi durumlardan da etkilenecektir. Bu noktada kimi öğrencilerin sürüşü iyi olduğundan trafiğe alışma süresi 3 günde tamamlanabilmektedir. Hiç sürüş deneyimi olmayan gergin kimseler ise bir haftadan daha uzun süren derslere ihtiyaç duyabilir.

 Teorik ve Pratik Bilgi

 Özel direksiyon kursu Pendik civarında pratik sürüş deneyimine odaklanmıştır ve kişilerin araca binerek olabildiğince uzun süre güvenli bir trafik deneyimi yaşaması istenir. Kişinin rahatlaması, öğrenmesi ve ısınması da araç içerisinde ve sürüş sırasında olacaktır. Fakat kişinin trafik kurallarına ve etiğine karşı ciddi bir bilgisizliği var ise sürüş sırasında bu bilgilerin üzerinden geçmek ve bu kurallara da alışılmasını sağlamak eğitmenin sorumluluğudur.

Manuel Vites Otomatik Vites Farkı

Bir başka nokta da kişinin sonrasında otomatik vites mi yoksa manuel vites mi kullanacağıdır. Manuel vitesli araçlar manuel şanzımanlıdır ve sürücünün kontrolü altında olan bir debriyaj ve vites kolu ile kullanılır. Debriyaj ayak ile kontrol edilen bir pedal, vites ise el ile kontrol edilen bir koldur. Manuel vitesli araçlar kişinin farklı işleri aynı anda kullanmasını gerektirir. Kullanıcının her iki ayağı ve her iki eli farklı görevlere tahsis edildiğinden dolayı sürücünün buna alışması ve kontrolü ele alması daha uzun sürebilmektedir. Sunulan özel direksiyon kursu Pendik ilçesinde yapılan sürüşlerle manuel araç sürücülerinin trafik içerisinde bu kontrolü sağlayabilmesini amaçlamaktadır.

 özel direksiyon kursu Pendik

özel direksiyon kursu Pendik

Manuel şanzıman tekerlere güç aktarmak için debriyaja ihtiyaç duysa da otomatik bir şanzıman kendi sistemi ile motordan tekerleklere güç aktarma işini özel çarklara devreder. Bu şekilde araçta vites değişikliği debriyaj araya girmeden halledilebilir. Üstelik bu sistem sayesinde araç gerekli itiş gücü ve vitesi kendisi fark ederek ayarlayabilecektir. Doğal olarak otomatik bir araç kullanacak kişinin eğitimi daha kısa sürecektir çünkü uzmanlaşmak gerekilen daha az sistem ve araç vardır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pendik Özel Direksiyon Dersi

Bazı il ve ilçelerde olduğu gibi Pendik direksiyon eğitimi alan yüzlerce kişi, hatta binlerce olan eski araç kullanıcılar, bugün İstanbul veya daha yoğun yerlerde Pendik direksiyon eğitimi sayesinde korkularını yenip keyifli sürüşlerini gerçekleştiriyorlar. Hem karşınızdakinin hem de kendiniz için mal ve can güvenliğinden dolayı Pendik özel direksiyon dersinden yararlanmanız oldukça yararlı olacaktır, hemen başvurun.

Bize Ulaşın

Adres: Temel Sürüş ve Güvenli Sürüş Eğitimi

Telefon: 0555 000 00 15

E-Posta: bilgi@pendikdireksiyondersi.net

Web: https://www.pendikdireksiyondersi.net