Güvenli ve donanımlı araçlar, profesyonel eğitmenler ile araba kullanmayı öğrenmek isteyenler için pendik direksiyon kursu arayışı son buluyor. Trafik kanunlarının ışığında, full donanım ile araba kullanmayı öğrenmek alanında uzman eğitmenlerin yardımıyla çok kolay.

 Araç Kullanmayı Tam  Öğrenmek İçin Kaç Ders Gerekiyor?

Araç kullanmayı öğrenmek kaliteli ve güvenli bir eğitimle çok daha kolay hale gelse de, herkes araç kullanma eğitimi veremez. Eğitmenin tam donanımlı olması ve karşıdakine uygulamaları pratik bir şekilde öğretmesi gerekir. Onun dışında birkaç ders ile araç kullanmayı öğrenmek kişinin kendi becerisine ve isteğine bağlıdır. Bu birkaç dersle olabileceği gibi onlarca ders ile de olabilir. Herkesin öğrenme şekli farklıdır. Pendik direksiyon kursu için sürücü adayının trafiği ve adabını doğru öğrenebileceği bir semttir.

Ders İçerikleri Nelerdir?

Kullanıcının belirlediği günlerde, günde en az 2 ders yapılmak kaydıyla sürücü kursu 10 ders vermektedir. Bu ders sayısı ek olarak özel derslerle de desteklenip arttırılabilir.

  • Ders 1-2: trafiğe kapalı alanda veya eğitim pistinde ya da trafiğin az olduğu Bahçelievler, Kaynarca, Esenyalı, pendik direksiyon kursu tarafından seçilir. Gidiş, dönüş, dur, kalk, şerit değiştirme, trafik adabı öğrenme eğitimidir.
  • Ders 3-4: Doğu mah, Dumlupınar, Güzelyalı güzergâhlarında şerit takip etme, farklı yol koşullarında (virajlı veya eğimli yollar) direksiyon çalışması, araç takip mesafesi, öndeki aracı sollama kuralları, kavşaklarda ne yapılması gerektiği ve 2.-3. Vites eğitimidir.
  • Ders 5-6: Doğu mahallesi, Dumlupınar, Fevzi Çakmak, Çamlıçeşme, Güzelyalı, Kaynarca güzergâhlarında şerit takibi, eğimli yolda dikkat edilmesi gerekenler, direksiyon hâkimiyeti, sollama kuralları, trafik adamına alışma, sokak dönüşleri, otobanda araç kullanımı, park etme eğitimidir.
  • Ders 7-8-9-10: Pendik Kartal, Maltepe, Kadıköy, köprü güzergahı, 3. 4. Ve 5. Vites araç kullanımına alışma, karşıya geçme, Beşiktaş, Ortaköy, kuzguncuk, Emirgan, İstinye güzergahında trafik adabıyla tanışma, 2. Köprüden geri dönme, ortalama 80 km mesafe ile tam anlamıyla İstanbul trafiğini tanıma, 180 dk aktif direksiyon eğitimidir.
  • Pendik Direksiyon Kursu

    Pendik Direksiyon Kursu

Genel güzergah ve ders içerikleri bu şekildedir. İstenildiği takdirde ders eğitmeni ile uygun güzergah belirlenebilir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pendik Özel Direksiyon Dersi

Bazı il ve ilçelerde olduğu gibi Pendik direksiyon eğitimi alan yüzlerce kişi, hatta binlerce olan eski araç kullanıcılar, bugün İstanbul veya daha yoğun yerlerde Pendik direksiyon eğitimi sayesinde korkularını yenip keyifli sürüşlerini gerçekleştiriyorlar. Hem karşınızdakinin hem de kendiniz için mal ve can güvenliğinden dolayı Pendik özel direksiyon dersinden yararlanmanız oldukça yararlı olacaktır, hemen başvurun.

Bize Ulaşın

Adres: Temel Sürüş ve Güvenli Sürüş Eğitimi

Telefon: 0555 000 00 15

E-Posta: bilgi@pendikdireksiyondersi.net

Web: https://www.pendikdireksiyondersi.net