Pendikte direksiyon dersleri ile sürücü adayları araba kullanma hakkında her şeyi sıfırdan öğrenebilir ve eğitim sonunda trafikte tek başına araç kullanabilme bilgi ve becerisine sahip olurlar. Direksiyon dersi eğitimi ilk kez ders alacak kişiler için trafiğin daha sakin olduğu bir mahalde başlar. İlk derslerde sürücünün temel kavramları anlaması sağlanır. Sürücü adayının kendi güvenliğini ve aracı rahat sürmesini sağlayacak koltuk ayarının yapılması, aynaların doğru konuma getirilmesi, sürücü ve araçtakilerin emniyet kemerlerini takması sağlanır. İlk derslerde aracın kalkışını yapma ve aracı sakin bir mahalde sürme çalışması yapılırken sonraki derslerde sürücü adayı tecrübe kazandıkça trafiğin daha yoğun olduğu yerlerde çalışmalarına devam eder. Böylece sürücü adayının trafik ışık ve levhalarına dikkat etme ve uyma yeteneği kazanması, diğer sürücüler ile uyumlu bir şekilde trafikte haklara saygılı hareket etmesi, vites değiştirme ile aracı durdurma ve kaldırma kabiliyeti kazanması sağlanır. Ayrıca aracı eğimli yerde park etme ve iki araç arasına park etme becerisi de kazandırılır.

 Güvenli Sürüş Teknikleri

Pendikte Direksiyon Dersleri

Pendikte Direksiyon Dersleri

Sürücüler güvenli sürüş tekniklerini öğrenerek trafikte hem kişisel güvenliklerini hem de trafikteki diğer araçların ve yayaların güvenliklerini sağlamış olurlar. Pendikte direksiyon dersleri güvenli sürüş teknikleri eğitimini de içermektedir. Güvenli sürüş teknikleri kısaca şu şekilde sıralanabilir:

  • Araca binmeden önce aracın dışının kontrol edilmesi: Arabanın lastikleri, lastik basınçları, bijonlar, fren balataları, motor yağ seviyesi, cam silecek suyu, aydınlatma farları, fren lambaları ve araca yüklenecek yük kontrol edilmelidir.
  • Araç kabini içerisinde kontrol: Aracın koltuğu, dikiz aynaları kontrol edilmeli, direksiyon dokuzu çeyrek geçe pozisyonunda tutulmalı, emniyet kemeri bağlanmalıdır.
  • Yol boyunca kontrol: Takip mesafesi kontrol edilmeli, hız limitlerine uyulmalı, yağışlı havalarda gerekli önlemler alınmalı, tünellerde uzun ışıklar kullanılmalı, kavşaklarda yavaşlanmalıdır.

 Direksiyon Hakimiyeti Nasıl Sağlanır?

Direksiyon hakimiyeti denilince ilk akla gelen direksiyonun doğru şekilde tutulmasıdır. Direksiyon dokuzu çeyrek geçe konumunda kavrayarak tutulmalıdır. Pendikte direksiyon dersleri eğitimi direksiyon hakimiyeti eğitimini de içeriğinde bulundurmaktadır. Direksiyon hakimiyeti yol hakimiyetini de içerir. Arabanın gözümüzle takip ettiğimiz yere doğru gittiğinin farkında olarak ilerlediğimiz şeridin en uzak noktasına bakıyor olmamız gerekmektedir. Ayrıca direksiyon hakimiyeti konusu iyi manevra yeteneğine de sahip olması gerekir. Yolun açısını gözle takip ederek direksiyonu doğru oranda çevirmek gerekmektedir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pendik Özel Direksiyon Dersi

Bazı il ve ilçelerde olduğu gibi Pendik direksiyon eğitimi alan yüzlerce kişi, hatta binlerce olan eski araç kullanıcılar, bugün İstanbul veya daha yoğun yerlerde Pendik direksiyon eğitimi sayesinde korkularını yenip keyifli sürüşlerini gerçekleştiriyorlar. Hem karşınızdakinin hem de kendiniz için mal ve can güvenliğinden dolayı Pendik özel direksiyon dersinden yararlanmanız oldukça yararlı olacaktır, hemen başvurun.

Bize Ulaşın

Adres: Temel Sürüş ve Güvenli Sürüş Eğitimi

Telefon: 0555 000 00 15

E-Posta: bilgi@pendikdireksiyondersi.net

Web: https://www.pendikdireksiyondersi.net